Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Fiyat Bilgileri / Van Adana Uçak Bileti Fiyat Tarifesi

Van Adana Uçak Bileti Fiyat Tarifesi

Van Adana destinasyonunda sefer düzenleyen Pegasus Havayolu Şirketine ait Van Adana Uçak Bileti fiyat tarifesine bakıldığında biletler için müşterilerden 300 lira bedel talep edildiği görülmektedir. İki kent arası direk uçuşlarda seyahat süresi bir buçuk saat civarında olmaktadır ve yolcular için kişi başına tanınan bagaj hakkı 15 kilogram olmaktadır. Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Van kentinde yaklaşık olarak 1 milyon kişi yaşamakta olup kentin 13 tane ilçesi bulunmaktadır. Volkanik dağlarla çevrili olan bölge bu bağlamda oldukça verimli araziye sahiptir ancak sert iklim koşulları ve engebeli arazi durumu tarımdan istenen verimin elde edilmesine engel olmuştur. En eski yerleşim yerlerinden birisi olan bölgede pek çok doğal ve tarihi güzellik yer almaktadır.

Urartular döneminde inşa edilen ve şehrin simge yapılarından olan Van Kalesi, çok eski dönemlerde imar edilmiş olan Çavuştepe Kalesi görülmeye değer rotalar arasında bulunmaktadır. Karasal iklim koşullarının hakim olduğu ve kış aylarının çok sert geçtiği yöreyi ziyaret etmek için en uygun dönem yaz mevsimi olup Haziran ayındaki İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali ile Eylül ayındaki Erçek Golü Flamingo Göçü Festivali gibi etkinliklere katılarak keyifli vakit geçirebilmek mümkün olmaktadır. Van şehir merkezi ve Van Gölü çevresinde her bütçeye uygun nitelikte 3 yıldızlı ve 4 yıldızlı konaklama tesisleri hizmet vermektedir. Zengin bir yemek kültürü bulunan Van yöresinde en bilinen şeylerin başında ise Van Kahvaltısı gelmektedir. Van Adana Uçak Bileti ile Van’ın zenginliklerini görebilirsiniz.

Van Adana Uçak Bileti Van’ın eşsiz lezzetlerini de tatmanıza yardımcı. Van kahvaltı menülerinde otlu peynir, yayık tereyağı ve murtuga gibi lezzetler yer almaktadır. Ayran aşı yemeği, kurut köftesi ve kavurmalı uşgun eksilisi gibi lezzetler de yöreye gelen konuklar tarafından ilgi görmektedir. Muhafazakar bir kimliğe sahip olan Van kentinde gece hayatı son dönemde açılan bar ve disko gibi eğlence mekanları sayesinde hareketlenmeye başlamıştır. Yörede alışveriş yapmak isteyen konuklar için ceviz oymacılığı sanatı ile üretilen hediyelik eşyalar, kilim türleri ve otlu peynir gibi ürünler satın alınabilir. Ayrıca kent merkezinde yer alan Van AVM içerisinde de giyimden elektroniğe pek çok ürünü bulabilmek mümkündür. Özellikle son dönemde Iran yöresinden gelen ziyaretçiler kent turizminin gelişmesi için önemli katkılar sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir