Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Havalimanları Tanıtımı / Van Ferit Melen Havalimanı

Van Ferit Melen Havalimanı

Doğu Anadolu Bölgesinin en önemli kentlerinden birisi olan Van içerisinde yer alan Ferit Melen Havalimanını kullanan insanlar İstanbul, Ankara ve İzmir gibi kentlere kısa sürede ulaşabildiği gibi yurt dışındaki noktalara da ulaşabilmektedir. Van Ferit Melen Havalimanından yapılan uçuşların büyük bölümü iç hatlarda yapılmakta olup bunların da çok önemli bir kısmı aktarmasız iken yurt dışına yapılan uçuşların ise çok önemli bir bölümü aktarmalıdır ve bu aktarmalar genellikle İstanbul’da yapılmaktadır. Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan havaalanı sadece Van’da bulunan kişiler değil çevre illerde bulunan kişiler de aktif olarak kullanmakta ve ülkemizin en uzak noktalarından birisi olan Van’dan istedikleri noktalara çok kısa sürelerde ulaşabilmektedir.

Ferit Melen Havalimanı iki farklı terminalden oluşmaktadır ve bunlardan bir tanesi iç hatlar terminali diğeri ise dış hatlar terminalidir. İç hatlar terminalinin toplam 14.000 m2’dir ki söz konusu alan son derece büyüktür. Terminal içerisinde toplamda 20 adet check in bankosu bulunmakta ve insanlar buralardan işlemlerini rahat bir şekilde yapabilmektedir. Bunun dışında terminal binası içerisinde kafeler, çay ocakları, hediyelik eşya mağazaları ve ATM’ler bulunmaktadır. Kısacası yolcular burada istedikleri hizmeti bulmakta ve buna bağlı olarak da son derece rahat etmektedir. Bütün bunların dışında bina içerisinde yolculuk için gerekli olan standart donanım bulunmaktadır. Bunlardan bazıları X-Ray cihazları, bagaj konveyörleri ve metal detektörleridir.

Havaalanı içerisinde bir de dış hatlar terminali bulunmakta ve insanlar buradan ülke dışındaki noktalara seyahat etme imkanı bulmaktadır. Buranın toplam alanı ise 2.500 m2’dir ki iç hatlara göre oldukça küçüktür. Bunun nedeni ise buradan yapılan uçuşların sayısının daha az olmasıdır. Burada sadece 8 tane check in bankosu bulunurken ayrıca bagaj konveyörleri de yer almaktadır. Van Ferit Melen Havalimanı içerisinde farklı hizmetler verilmekte olup yolcular bunlardan faydalanmak suretiyle daha rahat etmekte ve bazı sorunlarını çözmektedir. Bina içerisinde yer alan danışma hizmetleri insanların sorunlarını çözme noktasında çok önemli bir işlevi yerine getirmekte ve çözüm yolları konusunda gerekli olan bilgilendirmeyi yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir