Salı , Ekim 19 2021
Anasayfa / Rezervasyon Faydaları / Van İstanbul aktarmasız uçak bileti

Van İstanbul aktarmasız uçak bileti

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan ve turistik aynı zamanda kalabalık bir şehir olan Van ilinden İstanbul iline Van İstanbul aktarmasız uçak bileti satışları hali hazırda iki havayolu şirketi tarafından düzenlenmektedir. Aktarmasız uçak bileti fiyatları, ortalama, gidiş dönüş olmak üzere, vergiler dahil 270 Türk Lirası ile 600 Türk Lirası arasında değişim gösteriyor. Van ilinden İstanbul’a uçuş süresi 2 saat 20 dakika civarında olup aktarmasız olarak gerçekleştiriliyor. Eğer aynı gün gidip gelmek istiyorsanız, uçak biletinizi, sabah gidiş akşam dönüş olarak ayarlayabilirsiniz.

Van ilinden İstanbul’a ve İstanbul’dan Van’a olan Van İstanbul aktarmasız uçak bileti  alanların bir kısmını, iş adamları, bir kısmını ise turistik gezi yapanlar oluşturmaktadır. İstanbul’dan, Van’a hem yerli hem de yabancı turistler aktarmasız olarak uçmaktadır. Gelişen turistik ilgiyle beraber, Van’a yeni oteller, eğlence ve dinlence mekanları yapmak için yatırım yapılması önerilmektedir. Bu arada uçak bileti fiyatlarının yeniden düzenlenmesi de önerilmiştir. Van ilimiz, eski çağlardan beri birçok medeniyetin hakim olduğu bir yerdir zira Van Gölü kıyısında, topraklar verimlidir ve iklim koşulları oldukça elverişlidir. Van, bir medeniyet merkezi olup, sadece kültürüyle değil işiyle, ticaretiyle de ön plana çıkmaya başlamıştır. Peki, Van ilinin ismi nereden gelmektedir? Bir rivayete göre, Büyük İskender’in, Van Kalesi’ndeki Vank adlı bir mabedden esinlenerek buraya Van adını verdiği söylenmektedir.

Van’ın doğal güzellikleri, turistik mekanları ve yerel lezzetlerini düşününce ilk fırsatta, Van İstanbul aktarmasız uçak bileti satın alıp gitmemek işten bile değil. Eğer Van’a gidecekseniz mutlaka görmeniz gereken yerler şöyledir;
 Van Gölü Manzaralı Kayak Abalı kayak merkezi
 Van kedisini es geçmeden Van Kedisi Evi
 Bölgenin dikkat çeken sembol yapılarından olan Hoşap Kalesi
 Van Gölü’nün kuzeydoğu bölgesinde bulunan Çarpanak Adası
 Yanında Alabalık tesisleri kurulmuş olan Kanispi Şelalesi
 Kamp yapmak için de ideal bir mekân olan Muradiye Şelalesi
 Van ovası üzerine kurulmuş olan Van Kalesi
 Gevaş İlçesi’nin sınırları içindeki Akdamar Adası ve adada bulunan tarihi kilise
Van’a en uygun aktarmasız uçak biletinizi alıp ilk fırsatta bu güzel yerleri ziyaret

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir