Çarşamba , Ekim 20 2021
Anasayfa / Rezervasyon Faydaları / Yurtdışı bilet alımındaki fiyatlar

Yurtdışı bilet alımındaki fiyatlar

Yurtdışına seyahatlerde ödenecek para kalemleri uçak biletleri için en çok kalacak yer ve yol masraflarına harcanlanmakla beraber seyahat etmeden önce bazı seyahatle ilgili bazı noktaları gözden geçirmekte fayda var. Bunların en başında gideceğimiz yer için erken rezervasyon imkanlarını kullanmaya çalışmak. Yani ayrıntılı bir araştırma soruşturma işine girişmek. Seyahat edilecek tarih belirlendiğinde yapılacak ilk iş bileti rezerve ettirmektir. Çünkü bilet ne kadar erken alınırsa o kadar ucuza gelmiş olacaktır. Ama buradaki en önemli ayrıntı uçuş tarihini netleştirebilmek. Eğer tarih net değilse, bilet tarihinin değiştirilebilme imkanından dolayı esnek biletler seçilebilir. Uçak bileti fiyatını belirleyen bir diğer faktörde biletin alınacağı gündür.

Cuma ve Pazar akşamları yapılan seyahatlere genelde çok fazla talep olduğundan dolayı bu zamanlarda ucuza bilet bulmak biraz zordur. Benzer şekilde biletin saatinin gece saatlerinde olması da biletin ucuzlamasını sağlayacak faktörlerdendir. Bir hafta süreli yurtdışına uçak bileti fiyatlarını inceleyelim. İstanbul – Münih arası uçak seferlerinde biletler 415 – 750 TRY arasıdır. İstanbul’dan Paris’e uçak seferlerinde biletler 280 – 542 TRY arasıdır. İstanbul’dan Berlin’e uçak seferlerinde biletler 280 – 542 TRY arasıdır. İstanbul’dan Hong Kong’a uçuşlarda 2392 TRY’den başlayan fiyatlarla bilet bulunabilir. İstanbul Londra arası uçuşlarda fiyatlar 186 – 331 TRY aralığında bulunabilir. İstanbul’dan Brüksel’e seferlerde en düşük 361 TRY en yüksek 676 TRY’den bilet bulunabilir.

İstanbul Prag seferlerinde en düşük ücret 343 TRY, en yüksek 1341 TRY olarak karşımıza çıkar. İstanbul Roma arası uçuş biletlerine bakacak olursak en düşük 343 TRY en yüksek 839 TRY olarak karşımıza çıkmaktadır. Ankara Amsterdam arasında ise 376 – 493 TRY arası olarak karşımıza çıkmaktadır. Ankara Viyana arası uçuşlarda en düşük 306 TRY en yüksek 537 TRY olarak karşımıza çıkar. Ankara – Londra arası seferlerde fiyatlar 311 TRY ile 366 TRY arasındadır. Ankara ile Barcelona arası seferleri inceleyecek olursak en düşük 361 TRY, en yüksek ise 589 TRY olarak karşımıza çıkmaktadır. Ankara’dan Venedik’e gitmek isteyen bir yolcunun ise vereceği en düşük ücret 954 TRY, en yüksek 1373 TRY’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir